Şu an 10 müşterimiz bu kategoriyi inceliyor…

 

TÜM İÇERİĞİ GÖSTER

 

doğal ürünler
doğal ürünler

Doğal Ürünler olarak nitelendirilen gıdaların herhangi bir mevzuatı, genel bir tanımı ve kalıpları yoktur. Bu sebeple de aslında birçok yoruma ve tanımlamaya açıktır. Halk arasında organik gıda olarak da tanımlanan doğal ürünlerde kendi aralarında birçok kategorilere ayrılmıştır.

Bu kategoriler arasından tercih yapmak da kişisel olarak herkesin kendi tercihine kalmış durumdadır. Birçok doğal ürün tüketicisi arasından alınan verilerde bu durumu aslında kanıtlar niteliktedir. Ülkemizde yapılan anketlere göre tüketicilerin Doğal Ürün Nedir? sorusuna verdikleri yanıt kişiden kişiye, yaşam şartlarına, bilgi ve tecrübelerine veya kulaktan duyma bilgilerine dayalı olarak değişmektedir.  Bu durumun neticesinde de doğal ürünün tanımı kişiden kişiye de değişkenlik göstermektedir.

Mesela bazılarına göre el değmeden tamamen doğada kendiliğinden yetişen ürün, bazılarına göre içinde hiçbir katkı maddesi ya da hormon olmayan, bazılarına göre de hiçbir işleme tabi tutulmadan yetiştirilmiş ürünlerdir.

İşte bütün bu sebeplerle doğal ürüne ait tek bir standart mevzuat olmadığı için tüketiciyi yanıltmaya son derece açıktır. Bu yanıltmaca’dan istinaden yararlanan firmalarda geçtiğimiz son günlerde hızla artış göstermektedir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken ilk iş, iyi bir araştırma yaparak gıda tüketimine yer vermek olacaktır. Aksi takdir de her firma kendi kapsamında yer vermiş olduğu ürünleri överek doğal ve natürel diye tanımlamaya gitmektedir.

Bunun sonucunda da müşteriler tarafından bir kere alışveriş yapıldıktan sonra genellikle ikinci alışveriş adına bir adım atılmamaktadır. Bunun sonucunda da müşteri memnuniyeti en aza indirgenmiş olacaktır. Hal böyle olunca da bir kez alışveriş yapan firma ya da kişiler ikinciye yeltenmekte tereddüt yaşamaktadırlar.

Doğal Ürünler Marketi

Doğal Ürünler Marketi
Doğal Ürünler Marketi

Adını son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız Doğal Ürünler Marketi, son yıllarda artış gösteren sağlıklı beslenme ve gıda tüketim bilinci ile beraber ciddi artış göstermiştir. Doğal gıda tüketimi artışı market ve çeşitli pazarlar için yeni raf alanları oluştururken, yeni markalar ve yeni firmalarında gıda sektörüne adım atmaları sektörümüz için önemli gelişmelerdendir. Geleceğimiz ve sağlığımız açısından çok sevindirici olan bu gelişmeler, birçok üretici ve çiftçimizi de yüreklendirmiş, heyecanlandırmıştır.

Sağlıklı ve doğal beslenmenin hayatımızda ne kadar önemli bir yere olduğu her geçen gün daha iyi anlaşılırken, birçok hastalığın temel sebeplerinin başında, beslenme alışkanlıklarımızın olduğu yetkililerden tarafından hemen her gün açıklanmaktadır. Düzensiz ve yetersiz beslenme, kendi başına her türlü sağlık problemleri yaşatmakla beraber, doğal olmayan gıdaların tüketilmesi de çeşitli hastalıklara apaçık bir şekilde davetiye çıkarmaktadır.

Hemen hemen tüm şehirlerimizde yeni açılan ve hali hazırda faaliyet gösteren doğal ürün marketleri mevcuttur. Son yıllarda baş gösteren Global ekonomik sıkıntılar, Uluslar Arası faaliyet gösteren firmalar gibi, bazı yerli firmalarımızda da çeşitli ticari kaygılara neden olmuştur. Yaşanan ticari darlıklar birçok işletmeyi yeni ticari taktik ve arayışlar içine sürüklerken, gerçek hakiki olmayan yapay gıda ürünlerinde dahi, gerçek olmayan isimler ile pazarlanmaya çalışılmaktadır.

Sektörümüzde faaliyet gösteren fiziki, Online market ve pazarlar müşterilerimiz ve vatandaşlarımız tarafından dikkatle izlenmeli, incelenmelidir. Gerçek, hakiki, doğal, organik, katkısız kelimeleri gıda sektöründe birçok alanda çokça söz edilmektedir. Tercih edilecek gıda ürünlerinde hakikilik ve doğallık son derece önemlidir. Alınacak her gıda ürünü mutlaka tanınmış, kendini kanıtlamış, birçok vatandaşımız tarafından tecrübe edilmiş, markalar ve firmalar olarak tercih edilmelidir.

Yapılan her alışveriş sonrasında gelen ürün ve verilen hizmetin kalitesi, markanın ve firmanın satış ve hizmet politikasını apaçık bir şekilde ortaya koyacaktır. Edinilen tecrübeler ve alışveriş deneyimleri ile ikinci ve üçüncü alışverişler daha kolay ve zahmetsiz yapılabilecektir. Ayrıca ürün ve hizmet kalitesini beğendiğiniz işletmelerle, uzun yıllar boyunca sürekli alışveriş yapabilme kolaylığı ile birlikte, haftalık, aylık düzenli alışverişlerde yapabilirsiniz.

Doğal Ürünler Satışı

Doğal-Ürünler-Satışı
Doğal-Ürünler-Satışı

Doğal beslenme, günümüzde sağlıklı yaşamın en temel ve vazgeçilmez maddelerinden birisidir. Doğal, organik, katkısız, yöresel ve köy ürünlerine ulaşmanın zorluğu, şehir hayatının zorlukları, çalışma koşulları, ulaşım gibi birçok zorluğun insanları kolay ve hazır tüketime teşvik etmesi sebebi ile doğal beslenme alışkanlığı da günden güne azalmaktadır.  Bu gibi durumlarda ise buna paralel olarak beslenmeyle alakalı birçok hastalık yaygınlaşmaktadır.

Yine çeşitli istatistiklere göre de köylerde ve kasabalarda, kırsal kesimlerde yaşayan insanlarımız, şehirlerde yaşayan insanlarımıza oranla daha uzun ve sağlıklı yaşam sürmelerinin en büyük sebebi şüphesiz doğal ve organik beslenmesidir. Şanslı bir bünyeye sahip olan bu kişiler hem havası hem de gıdaları ile son derece doğallıktan yana tercihlerini yapmış durumdadırlar. Daha uzun ve sağlıklı bir yaşam için doğal ve sağlıklı beslenme, katkısız ve içinde herhangi bir kimyasal bulunmayan gıda ürünleri tercih etmek hem bir zorunluluk hem de temel yaşam gereksinimidir.

Doğal ürünlerin satışı ülkemizin dört bir yanında çeşitli İnternet kanalları ve fiziksel ortamlarda yapılabilmektedir. Kendinizi çok yormadan yapacağınız ufak araştırmalar ile ürün, firma, marka tercihlerinizi yapabileceğiniz gibi, birkaç alışveriş ile de ürün kalitesini rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz. Ya da daha önceden firmamızdan alışveriş yapmış olan müşterilerimizden alınan dönütlerle işe koyulmak son derece yerinde bir karar olacaktır. Satışa çıkarılan her bir ürünün ayrı ayrı kalite ve oranları da tartışılmaz bir niteliğe sahip olmaktadır. Satış yapmanın yanı sıra bu satış sonrası kazanılan bir süreklilikte gözler önüne serilmiş durumdadır. Süreklilik ise artan talep doğrultusunda kazanılmış olan müşteri memnuniyetinden ileri  gelmektedir.

Doğal Ürünler Nelerdir?

Doğal Ürünler Nelerdir

Doğal Ürünler; doğada tamamen kendiliğinden oluşmuş herhangi bir katkı maddesi veya kimyasal kullanılmadan tamamen doğal şartlarla ve doğal koşullarda yetişen veya organik gübre, hayvansal gübre kullanılarak kontrollü bir şekilde yine doğal yollar ve doğal şartlarla yetiştirilmiş ürünlerdir.

Kendiliğinden yetişmeyen üretim yapılması gereken ürünlerin de doğallık zinciri bozulmadan kontrollü bir biçimde üretilmesidir. Bu şartları taşıyan tüm gıda ürünleri ”Nelerdir” sorumuza aslında gayet açık bir şekilde yanıt verebiliriz. Organik demek katkısız olduğu gibi kabul edilen hormon ve ilaç takviyesiz ürün kategorisinde yerini almış durumdadır. Bu gibi ürünlerin kıymetini aslında nedir ne değildir diye inceleme yaparken bizzat yerinde öğrenmiş durumdayız.

Doğal Ürün Nedir?

Doğal Ürün Nedir

Doğal Ürün; tohumdan hasada kadar olan süreçte, hiçbir şekilde el değmemiş, yetişme ve olgunlaşma sürecine müdahale edilmemiş, tamamen doğal şartlar ve koşullarda yetişmiş bitkisel ürünlerdir. Aynı şekilde tohumdan hasada kadar hiçbir kimyasal veya katkı maddesi kullanılmadan bilinçli bir şekilde yetiştirilmiş ve üretilmiş ürünlerdir. Hayvan beslemesinden başlayarak yine doğallık zinciri bozulmadan üretilmiş olan hayvansal ürünler de bu gruba dahildir.

Doğal Ürün Çeşitleri?

Doğal Ürün Çeşitleri

Gıda sektöründe ister perakende isterse toptan olsun stok devamlılığı esastır. Stok demek aslında bir üründen birde fazla bulundurup, artan talep oranında yeniden mağazaya dahil etmek olarak tanımlanabilmektedir. Bu nedenle de stok azaldıkça eklenilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde artan müşteri talebi bir süre sonra azalacak ve müşteri kaybına ehemmiyet verilmiş olacaktır.

Ürün çeşitliliği ve tutulan stokun mutlaka bir doğru orantısı olması gerekmektedir ki alım ve satım işleri sağlıklı bir şekilde yürüyebilsin. İşte bu nedenle sağlıklı yürümeyi belirleyen şey mağazamızda bulunduracağımız ürünlerin çeşitliliği ve ürün portföyünün yapısıdır. Bu duruma göre birçok gıda perakendecisi ürün sayısını %10 – %20 azaltarak verimliliklerini artırmıştır. Nedeni ise kar ya da müşteri trafiğini oluşturmayan ürünlerin mağaza ürün portföyü dışında bırakılmasıdır. Fakat bu tür ürünleri bir nevi kapı dışı etmek ne derece doğrudur?

Bir mağazada ürünlerin çeşitlilik kazanması aynı zamanda kişilerde oluşan merak unsurunu da uyandıracak nitelikte olmalıdır. Hal böyle olunca müşterilerin ürün kategorilerini incelemesi de yerinde olacaktır. Bir üründen yola çıkarak birden çok ürün hakkında bilgi sahibi olmak isteyen pek çok kişi yer almaktadır. Bu gibi durumlar bazen tamamen tesadüf olarak gerçekleşse de çoğu zaman bir üründen birden çok ürüne ulaşmak mümkün olacaktır. Ürün portföyümüzü hazırlarken bizler DoğuMark olarak hızlı rağbet görmeyen, yavaş hareket eden ürünler yerine, birçok tüketicinin talep ettiği, orijinalini bulmakta zorlandığı hakiki, doğal, organik, katkısız daha hızlı hareket eden arz ve talebi doğru orantıda tutan ürünlerimizden faydalandık.

Bunun neticesinde de firmalar arasında olması gereken ayrımı aslında büyük ölçüde de yakalamış olduk. Müşterilerden alınan talepler doğrultusunda sağlanan memnuniyette aynı ölçüde artmış bulunmaktadır. Bu da firmamızın müşterilerine göstermiş olduğu özenden ileri gelmektedir. Kaliteden hiçbir zaman ödün vermemek adına gereken hassasiyetin gösterilmesi yerinde olacaktır. Hal böyle olunca da tüm tüketicilerin ihtiyacına karşılık vermek biz DoğuMark olarak yıllardır değişmeyen bir gelenek haline gelmiş durumdadır.

 • Doğal Baharat
 • Doğal Bakliyat
 • Doğal Et
 • Doğal İçecekler
 • Doğal Kahvaltılık Ürünler
 • Doğal Konserveler
 • Doğal Kuru Gıda
 • Doğal Meyve
 • Doğal Sebze
 • Doğal Sirke
 • Doğal Süt Ürünleri
 • Doğal Tahıllar
 • Doğal Tatlılar
 • Doğal Unlu Mamuller
 • Doğal Yağlar

Doğal Ürün Markaları?

Doğal Ürün Markaları

Gün geçtikçe doğal, organik, katkısız, köy, yöresel ürün satışı yapan yeni yeni firmaların isimlerini daha sık duymaya başladık. Aslında uzun yıllardır beklentisi içinde olduğumuz bu oluşumlar gıda sektöründe oldukça önemli bir gelişmedir. Bu gibi gelişmeleri çok yakından takip etmekte olan firmalar arasında DoğuMark olarak ilk sıralarda tercih ediliyor olmak büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir.

Yıllardır alışkın olduğumuz standart gıda alışverişlerinde ne olduğunu, nereden geldiğini, hangi koşullarda yetiştirildiğini, üretildiğini bilmediğimiz ürünler yerine, nereden geldiği belli olan, hormonsuz, katkısız, ilaçsız, gübresiz yerel tohumlarla, belki de anne annelerden, baba annelerden kalma yöntemlerle üretilen, sağlıklı güvenilir ve aynı zamanda yerel üreticiyi, çiftçiyi destekleyen birçok sanal ve fiziki alışveriş mağazaları artık mümkün.

Bu durumun giderek artış göstermesi de müşterilerden alınan yoğun talepler doğrultusunda gerçekleşmektedir. Firmanın karşısında yer alan marka ve unvan da bu durumu kanıtlayan bir diğer unsur arasında yer almaktadır. Satış yapılması adına üretimi yapılan her bir ürün aynı zamanda büyük çaplı bir kaliteden de geçmek durumundadır. Aksi taktirde kaliteden ödün vererek bir yere varabilmek özellikle de son zamanlarda pek de mümkün olmayacaktır.

Doğal Ürünler Sitesi / Satan Siteler

Doğal Ürünler Sitesi Satan Siteler
Doğal Ürünler Sitesi Satan Siteler

Örneğin; hormonsuz, katkısız, saf ürün, %100 doğal, hakiki, natürel köy mahsulü, yeşil, gdo’suz ve benzeri birçok ifadeyi herhangi bir markette veya işyerinde doğal ürün satışı yapan birçok e-ticaret sitesinde ürün ambalajlarının üzerinde, yolculuklar esnasında, yol kenarlarına kurulmuş minik çadırlarda, bazen en çok karşılaştığımız arkadaşlarımızdan, akrabalarımızdan ya da katıldığımız birçok ortamda kısacası daha sayamadığımız bir çok yerde duymamız mümkündür.

Özellikle de yolculuk esnasında yol kenarlarında ansızın yapılan alışverişlerde bu gibi durumlara sıkça rastlanmaktadır.  Aynı zamanda zaman zaman açılan sergi ve fuarlarda da bu gibi doğal ürünlerin tanıtımına yer verilmektedir. Bu gibi çadırlarda ürünlerin tatlarına bakma imkanı da yer almaktadır. Böylece ürünleri daha yakından deneyimleyip, farkına varılmış da olacaktır. Fakat üzücü olan biz tüketicilerin bu tür konularda pek fazla bilgi sahibi olmayışı; bilgi sahibi olsa bile kendine, ailesine, sevdiklerine uygun nitelikte ürün bulamayıp kötünün iyisi diye adlandırdığımız ürünlere mecbur bırakılmasıdır

Halbuki orijinal olan doğal ürünlerin tadını aldıktan sonra vazgeçmek sanıldığı kadar da kolay olmayacaktır.  Sevilen lezzetlerin birde doğal olarak sofralarımıza kadar gelmesi biz insanları son derece memnun edici bir durum olmaktadır.  Bu durumun sonucunda da müşteri memnuniyeti kaçınılmaz olmaktadır. Memnun olan sadece müşteriler değil, müşterilerin mideleri de aynı oranda aynı memnuniyeti sağlamış olacaktır. Her duyduğumuz ya da her gördüğümüz doğru olmayabilir.

Çünkü artık içinde bulunduğumuz sektörde bu gibi terimler tamamen pazarlama stratejisi ve tüketiciyi bilinçli bir şekilde yanıltma politikasıdır. Bu gibi yanılgılara kanmamak adına da pek çok standart bir arada sunulmaktadır. Pazarlama stratejisi adına atılan adımlarında ne derece sağlıklı olduğu da tartışmaya açık bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Toptan Doğal Ürünler

Toptan Doğal Ürünler
Toptan Doğal Ürünler

Ürünlerimizin pek çoğu kendi mahsulümüz olup geriye kalanı da güzel ülkemizin çeşitli köy ve  yörelerinden çiftçilerimizin bin bir emekle yetiştirilip hazırladığı nadide ürünleridir.

Bu ürünler bu nedenden dolayı da el emeği göz nuru olarak karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Bireysel ve perakende olarak vatandaşlarımıza sunduğumuz ürünler, birçok kurumsal müşterilerimiz için de hem ticaret anlamında hem de kurumsal ihtiyaçları için çözüm olmuştur.

Müşterilere aynı zamanda perakende alışveriş özelliği tanımlanıyor olması da sadece toptan alışveriş yapacak olan firmalar adına sevindirici bir haber olmaktan çıkmış durumdadır.

Ev Yapımı Doğal Ürünler

Ev Yapımı Doğal Ürünler
Ev Yapımı Doğal Ürünler

Son yıllarda özellikle büyük şehirlerde yaygınlaşmış, eğitimli vatandaşlarımız arasında sağlıklı yaşam için sağlıklı beslenme unsuru da büyük ölçüde önemsenmektedir. İşte bu yüzden sağlıklı beslenme adına güvenilir doğal, organik ya da natürel gıdalara, besinlere ihtiyaç daha da artmaktadır. Bu gıdalar arasında ev yapımı yoğurt, peynir, salça, ekmek, meyve suyu, sirke, reçel, marmelat ve benzeri birçok ürün son derece ön planda yerini almış durumdadır.

Evde organik gıda üretimi yapmak son yılların trendleri arasında yerini almış durumdadır. Yine birçok satıcı bahsi geçen ürünleri fabrikasyon değil de kendi ev ortamında veya üretim hanesinde temizlik ve hijyenik şartlar koşulu ile üretmektedir. Hijyen ise zaten gıda sektörünün başlı başına olmazsa olmaz unsurları arasında yer almaktadır. Satın alınan herhangi paketli bir ürünün ambalajında yer alan ev yapımı doğal ürün yazısının ne derece doğru olduğu da aslında tartışılır bir durumdur.

Doğal Ürünler Pazarı

Doğal Ürün Pazarı
Doğal Ürün Pazarı

Tüketicilerin gün geçtikçe bilinçlenmesi gıda sektöründe ki farkındalıkların artması ile doğal ürünlere ulaşma ve tüketme talebi, doğal ürün pazarlarının gittikçe genişlemesini ve yaygınlaşmasını sağlıyor. Son yıllarda bu tür ürün satan market ve çeşitli iş yerlerinin sayısında oldukça ciddi bir artış görülüyor.

Önemli kültür değerlerimiz den biri olan bu pazarların temel amacı tabi ki ticaretle birlikte doğal ve organik üretim yapan güvenilir üreticileri, çiftçileri bir araya getirerek onların emek ve gayretleriyle yetiştirilen birçok ürünlerin tarladan soframıza direk olarak ulaştırılması ve vatandaşlarımıza sunulmasıdır.

Bu sunum aşamasında da ürünlerin organik olma durumlarını koruması da bir hayli ön planda yer almaktadır. Satışı yapılan ürünler kendisinden sürekli olarak bir şeyler kaybettiği müddetçe bir şeyin anlamı kalmamış olacaktır. Aksi takdir de kendisini sürekli olarak yenileyen organik ürünler adından da yıllardır söz ettirmeyi başaracaktır. Hal böyle olunca da ürünlerin pazar ihtiyacı da ticareti doğurmuş olacaktır.

Doğal Ürün Fiyatları

Doğal Ürün Fiyatları
Doğal Ürün Fiyatları

Bir ürünün fiyatı belirlenirken birinci ve en basit yöntem ürünü hazırlarken kullanılan bütün kaynakların; zaman, beceri, para, uzmanlık, ürün ham madde masrafları, ambalaj maliyetleri, kargo ücretleri, komisyonlar, müşteri elde etmek için harcanan reklam maliyetleri, vergiler gibi etkenlerin maliyetin içine katılarak hesaplanması gerekir ki  bu gibi durumlar adına doğru bir fiyatlama için ilk adım olsun.

Ayrıca içinde bulunulan yıldaki ürünlerin arz / talep dengesi, üretim şartları, bölgesel farklılıklar, iklim koşulları, tarım ve hayvancılık politikaları, siyasi ve ekonomik gelişmeler gibi etkenler fiyatlara önemli ölçüde etki etmektedir. Bu gibi nitelikleri inceleme adına tüm alt kategoriler de ilgilendiğiniz ürünlerin fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Siz müşteriler adına son derece büyük kolaylık sağlanmakta olup, müşterilerden gelen artan talep doğrultusunda da firmamız kendisini sürekli olarak yenilemeye devam etmektedir. Kaliteli bir alışveriş adına bünyelerinde rahat etmesi son derece yerinde olmuş olacaktır.

Kullanılan ürünlerin fiyatları da haliyle bu kalite kapsamında değişkenlik göstermektedir. Bu gibi durumları da bizleri yakından tanıyan müşterilerimiz sorun yapmadan anlayışla karşılamaktadırlar. Özellikle de ürünlerimizin kategorisi gıda üzerine olduğu için ciddi anlamda büyük paya sahip olmaktadır.

GörselÜrün AdıAçıklamaFiyatSatın Al
Afyon Sucuğu 1 Kg
Antrikot Kuru Et 1 Kg
Baton Kavurma 2 Kg
Bütün Ördek 3-4 Kg
Bütün Tavuk 1200-1300 Gr
Çeçil Peyniri 1 Kg LebenÇeçil Peyniri 1 Kg Leben Diğer Çeçil Peyniri ürünlerimiz için tıklayınız. Çeçil Peyniri ve diğer … 38,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
Çeçil Peyniri Küflü 1 Kg LebenÇeçil Peyniri Küflü 1 Kg Leben Diğer Çeçil Peyniri ürünlerimiz için tıklayınız. Çeçil Peyniri ve … 43,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
Dana But Kuru Et 1 Kg
Dana Kaburga Kuru Et 1 Kg
Ditme Çeçil Peynir 1 KgDitme Çeçil Peynir 1 Kg Diğer Çeçil Peyniri ürünlerimiz için tıklayınız. Çeçil Peyniri ve diğer … 40,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz

Doğal Ürünler Çiftliği

Doğal Ürünler Çiftliği
Doğal Ürünler Çiftliği

Yıllardır süregelen doğal ürün kapasitesi hem gıda hem de pek çok alanda kendisini göstermektedir. Görünen o ki bu gibi durumlarda uzun süredir tecrübe edinme şansı bulmuş olan kişilerle iletişime geçmek son derece yerinde bir karar olacaktır. Alınan dönütler neticesinde sağlanan verimde aynı oranda artmış olacaktır. Kaliteli bir üründen alınan dönütler de onunla eşdeğer olmuş olacaktır.

Bütün bu bilgiler doğrultusunda firmamıza göre doğal ürünler, doğada tamamen kendiliğinden oluşmuş herhangi bir katkı maddesi, kimyasal, hormon kullanılmadan tamamen doğal şartlarda ve doğal koşullarda yetişen, yetiştirilen, üretilen yani herhangi bir denetimi veya belgesi olmayan gerçekliği tamamen tüketicinin bilgi ve tecrübelerine göre değerlendirilen, bitkisel ve hayvansal ürünlerdir. Buradan hareketle de tüketiciye de oldukça fazla görev düşmektedir.

Denetim veya belge yerine tamamen tüketicinin damak tadına güveniyor olmak da son derece büyük önem taşımaktadır. Bu gibi durumlarda damak tadı yerinde olan müşteriler ürünlerin tazeliğini hemen fark edip hemen bir yorumlamaya başvurmaktadırlar. Yapılan yorumlamalar ve verilen dönütler de işin aslını yansıtacak şekilde uzun süre kalıcılık taşımaktadır.

WhatsApp WhatsApp Destek