Erzincan Fasulyesi; tamamen doğal ortamlarda, doğal şartlar ve koşullarla hiçbir kimyasal madde kullanılmadan geleneksel yöntemlerle yetiştirilen dermason fasulyelerdir. Dermason fasulyesi, kendine has toprak özelliği ve kar suyu ile beslenerek yetişmesi, çabuk pişmesi, ince kabuklu ve lezzetli olmasından dolayı ülkemizin tüm bölgelerinde çokça tercih edilir.

DAHA FAZLA OKU...

 

Erzincan Fasulyesi
Erzincan Fasulyesi

Tarifi

Erzincan Fasulyesi Tarifi
Erzincan Fasulyesi Tarifi

Malzemeler

  • 500 g hakiki Erzincan Fasulyesi
  • 1 adet büyükbaş soğan
  • 2 yemek kaşığı salça ( Tercihe göre biber / domates )
  • 1 Yemek kaşığı tereyağı
  • 1 adet yeşil biber ( Tercihe göre )
  • Göz kararı sıvı yağ
  • Yeteri kadar tuz
  • Yeteri kadar su

Yapılışı

Daha iyi pişim ve lezzet için bir gün önceden sıcak su içine konularak bekletilmesi gerekmektedir. Çıkarılan fasulyeler tencerede yeteri su konularak yeteri miktarda ezilmeden haşlanmalıdır. Diğer tencerede soğan ve kullanılacaksa yeşil biber sıvı yağ ile birlikte kavrulmalıdır. Salça eklenerek domateslerde 5 dakika kadar  kavrulmaya başlanır. Fasulyeler ile beraber karıştırılarak fasulyelerin üzeri 2-3 parmağı geçemeyecek kadar su ilave edilir. Son olarak yeteri miktarda tuz eklenerek pişmeye bırakılır.

Fiyatı / Ne Kadar ?

Erzincan Fasulyesi Ne Kadar Fiyatı
Erzincan Fasulyesi Ne Kadar Fiyatı

Fiyatlar üretim ve fasulye kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Aynı yörede yetişen her fasulye aynı kalitede değildir. En iyi dermason çeşidi 2020 yılı için kilogram fiyatı 30-40 TL arasında değişmektedir.

Toptan

Erzincan Fasulyesi Toptan
Erzincan Fasulyesi Toptan

Firmamız toptan olarak’ta dağıtım ve gönderim hizmeti vermektedir. Yörenin hakiki ürünleri için iletişim formumuz’dan veya müşteri destek hattımız’dan iletişime geçebilirsiniz.

Yetiştiriciliği

Erzincan Fasulyesi Yetiştiriciliği
Erzincan Fasulyesi Yetiştiriciliği

Yörenin hemen hemen tüm ilçe ve köylerinde üretim yapılmaktadır. Ancak özellikle Tercan, Çayırlı ilçeleri ve köylerinde yetiştirilen fasulyeler toprak ve ilkim farkı ile daha kaliteli, daha lezzetlidir. Üretim zor ve meşakkatli bir süreçtir. Bu süreçte herhangi bir kimyasal katkı ve koruyucu madde kullanılmamalıdır.

Tohumu

Erzincan Fasulyesi Tohumu
Erzincan Fasulyesi Tohumu

Güçlü bitki yapısına sahip bu tür her türlü toprak yapısında yetişebilir. Ancak unutulmamalıdır ki tohumdan ziyade toprak türü ve ilklim yapısı mahsulü güzelleştirir. Ortalama çimlenme süresi 6-10 gün arasındadır. Ortalama olgunlaşma süresi 60-100 gün aralığındadır.

Erzincan Fasulyesi

Erzincan Kuru Fasulye 1 Kg

 30,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz

Erzincan Fasulyesi

Erzincan Kuru Fasulye 3 Kg

 75,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz

Erzincan Fasulyesi

Erzincan Kuru Fasulye 5 Kg

 120,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz

Erzincan Fasulyesi

Erzincan Kuru Fasulye 10 Kg

 235,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
WhatsApp WhatsApp Destek