Kadayıf Dolması; ince teller haline getirilmiş kadayıfın, çoğunlukla içine ceviz veya tercihe göre diğer kuru yemişler den konularak dolma halinde sarılmasıdır. Erzurum yöresine ait olan dolma kadayıf karıştırılmış homojen yumurtaya bulanarak kızgın yağda kızartılır. İçeriğinde kullanılan tüm maddeler doğal ve organik olup hiç bir kimyasal katkı ve koruyucu madde kullanılmadan paketlenip tüketime hazır hale getirilmektedir.

DAHA FAZLA OKU...

 

Kadayıf Dolması
Kadayıf Dolması

Kalori

Kadayıf Dolması Kalori
Kadayıf Dolması Kalori

100 gram kadayıf dolmasında 265 kcal kalori bulunurken 1 Kg kadayıf dolmasında 2650 kcal kalori bulunmaktadır. Ayrıca 100 Gr kadayıf dolmasında 37.1 g karbonhidrat, 5.8 g protein, 10.2 g yağ, 74.9 IU a vitamini, 73.5 mg Potasyum, 16.3 mg Kalsiyum, 0.9 mg demir bulunmaktadır.

Fiyatı

Kadayıf Dolması Fiyatı
Kadayıf Dolması Fiyatı

Kadayıf Dolması fiyatları çiğ ve pişmiş olarak sınıflandırılırken kalite ve markalara göre de değişim göstermektedir. Pişmiş olarak servise hazır hale getirilen tatlı 2019 yılı için 30-50 ₺ arasında fiyatlandırılmaktadır.

Şerbeti

Kadayıf Dolması Şerbeti
Kadayıf Dolması Şerbeti

Şerbet 2.5 su bardağı toz şeker, 3 su bardağı su, 1 yemek kaşığı limon suyu ile hazırlanır. Önce ocağın altı yakılarak tencereye su konulur. Toz şeker ilave edilerek karıştırılırken ardından limon suyu da ilave edilerek karıştırılmaya devam edilir. Kaynama sonrası 10 dakika kadar kısık ateşte kaynatmaya devam edin. Soğuma sonrası şerbet kullanıma hazırdır.

Nasıl Yapılır ?

Kadayıf Dolması Nasıl Yapılır
Kadayıf Dolması Nasıl Yapılır

Malzemeler

  • 800 Gram Doğal / Organik / Katkısız Tel Kadayıf
  • 500 Gram Doğal / Organik / Katkısız Ceviz İçi
  • 6 Adet Doğal / Organik / Katkısız Yumurta
  • 1000 Gram Doğal / Organik / Katkısız Toz Şeker
  • 800 ml. Saf Su
  • 2 Tatlı Kaşığı Doğal / Organik / Katkısız Limon Suyu
  • 4 Su Bardağı Doğal / Organik / Katkısız Ay çiçek Yağı

Öncelikle yukarıda anlatılan gibi şerbeti hazırlayın. Ardından tel kadayıfları 10 santim genişliğinde ince bir kat halinde açıp içine cevizleri yerleştirin. Rulo halinde dolma sarar gibi sarın. Yumurtaları homojen bir karışım elde edene kadar çırpın. Yağınızı iyice kızdırdıktan sonra kadayıf dolmalarınızı homojen yumurta karışımına bulayarak kızgın yağınızda kızartın. Soğuma sonrası yine soğuk şerbetinizle tatlandırarak servise hazır hale getirin.

Sipariş

Kadayıf Dolması Sipariş
Kadayıf Dolması Sipariş

Erzurum yöresine ait bu tatlı Türkiye’nin her yerinden ve yurt dışından sipariş verebilirsiniz. İçinde kullanılan malzemelere kadar en iyisini en güzelini, hakiki Erzurum kadayıf dolmasını sizlere ulaştırmak için heyecanlanıyoruz.

Kadayıf Dolması Erzurum

Kadayıf Dolması Erzurum
Kadayıf Dolması Erzurum

Erzurum mutfağına ait olan bu tatlı çok sevilmesi ve beğenilmesi ile ülkemizin dört bir yanına Erzurum adıyla da özdeşleşerek yayılmıştır. İç harcı olarak ağırlıklı ceviz kullanılmasına rağmen tercihlere göre fındık içi, antep fıstığı, badem içi gibi kuru yemişlerde kullanılabilir. Hafif ekşimsi limonlu şerbeti ile de ağızlarda mükemmel bir tad bırakacaktır.

Doğal Katkısız Unlu Mamüller

Kadayıf Dolması (Erzurum)

 35,00 375,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
WhatsApp WhatsApp Destek