Şu an 45 müşterimiz bu kategoriyi inceliyor…

 

TÜM İÇERİĞİ GÖSTER

 

Erzincan Tulum Peyniri
Erzincan Tulum Peyniri

Erzincan tulum peyniri; koyun sütünden üretilip küçükbaş hayvan postuna, yani derisine basılarak üretilir. Bugün ülkemizin dünya çapında marka değerlerinden birisi olan bu peyniri diğer peynirlerden ayıran en temel özellik, çiğ sütten yapılmasıdır ve tamamen koyun sütü kullanılır.

Bunlardan birisi hayvanların beslenme ortamıdır. Çünkü hayvanların yediği ottan, içtiği suya, soluduğu havaya kadar her şey peynirlerde kendini gösterir. İşte Erzincan’ın güneyinde sıralanan Munzur Dağları ve kuzeyinde yer alan Keşiş dağları bu peynirin ana yurdudur. Yaklaşık 2500 rakım yüksekliğe sahip olan bu dağlardaki yaylalarda 2000-2500 çeşit farklı ot bulunuyor. Buralarda otlatılan koyunların envai çeşit bitkiden aldıkları aromalar ile bu özel peynirin sütü elde ediliyor.

Halk arasında Şavak Peyniri olarak da bilinir ve Erzincan yaylalarının bütün doğallığı, temizliği tadına, kokusuna, lezzetine yansır. Son yıllarda artan talep dolayısıyla tesislerde üretilmeye başlanmıştır. Üretim arttığı için hem tulum hem de özel üretim bidonlar kullanılmaya başlanmıştır. Tercihinize sunulan bütün ürünlerimiz Avrupa standartlarına uygun tesislerde, hijyenik bir ortamda üretilmektedir.

İçeriğinde katkı ve koruyucu madde içermemesi bu özel peyniri çok daha güvenli kılar ve tesisleşme oluşmuş olsa da içeriği, üretim şekli, tüketime hazırlanması hiç değişmez. Bu yüzden de lezzetini bilenlerin vazgeçilmezidir. Erzincan yöresinde, çevre ilçelerde ve köylerinde üretilen bu peynirler dünyanın dört bir yanından talep görmekte ve en lezzetli halleriyle her tarafa sevk edilmektedir.

 

Erzincan Tulum Peyniri Kalori

Erzincan Tulum Peyniri Kalori
Erzincan Tulum Peyniri Kalori

Erzincan tulum peyniri kalori değerleri bakımından oldukça ideal. 100 gram Erzincan tulum peyniri yaklaşık 334 kalori geliyor. Bir diliminin besin değerleri de şu şekilde:

 • Karbonhidrat (g) 2,76
 • Protein (g) 5,88
 • Yağ (g) 7,30
 • Lif (g) 0,00
 • Kolesterol (mg) 0,00
 • Sodyum (mg) 147,00
 • Potasyum (mg) 12,90
 • Kalsiyum (mg) 99,90
 • Vitamin A (iu) 120,00
 • Vitamin C (mg) 0,00
 • Demir 0,06

Erzincan Tulum Peyniri Faydaları

Erzincan Tulum Peyniri Faydaları
Erzincan Tulum Peyniri Faydaları

Dünya genelindeki yüzlerce peynir arasında en özellerinden birisidir. Bütün peynirlerin ortak maddesi süt olsa da sütün besin değeri, sıcaklık değerleri, dinlendirme süreleri, kullanılan malzeme gibi farklar, peynirler arasında lezzet ve kalite farkı oluşturuyor. Bu bakımdan Erzincan tulum peyniri çeşitli faydaları ile öne çıkıyor:

Başlıca;

 • Protein açısından çok zengindir. 100 gramında ortalama 26 gram protein vardır. Bu, diğer peynir türleri ile mukayese edildiğinde çok yüksek bir değerdir. Protein de insan vücudu için hayati öneme sahiptir. Özellikle spor yapan kişiler için adeta bir protein deposudur.
 • Kalsiyum açısından çok zengindir. Kalsiyum, kemik ve eklem sağlığı başta olmak üzere kas sisteminin sağlıklı çalışabilmesi için en gerekli minerallerden birisidir. İnsan vücudu için çocukluktan yaşlılığa kadar her zaman kalsiyuma ihtiyaç vardır. Hatta hamilelikten itibaren anne adaylarının kemik erimesi, kalsiyum düşüklüğü yaşamaması, ilerleyen yaşlarda kemik erimesi hastalığı olmaması için çok güçlü bir besindir. Özellikle sütü sevmeyenler için çok iyi bir alternatiftir. Tüm hücrelerin sağlıklı biçimde çalışmasına yardımcı olduğu gibi güçlü kemiklere, sağlıklı diş gelişimine sahip olmak için de Erzincan tulum peyniri her gün rahatlıkla tüketilebilir.
 • B vitaminleri bakımından zengindir. B2, B6, B9, B12 gibi vitaminlerin eksikliği çoğu kişinin şikayet ettiği bir durumdur. Kansızlık problemi olan kişilerin de temel sorunu B vitamini eksikliğidir. Erzincan tulum peyniri B vitaminleri bakımından çok zengin bir besindir.
 • Diş sağlığını korumaya yardımcı olur. Sağlıklı dişler için gerekli olan kalsiyum, Erzincan tulum peynirinde bol miktarda bulunur. Diş macunu üreticilerinin, sporcu besinleri üreticilerinin vazgeçilmez malzemelerinden birisi her zaman peynir altı suyudur. Bu, en doğal haliyle Erzincan tulum peynirinde fazlaca bulunur.
 • Erzincan tulum peyniri, mikrobik enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendirerek korur. Kemik erimesi hastaları için şifa kaynağıdır.
 • Tulum Peyniri İshal hastalığını tedavi edici özelliği ile de bilinmektedir. Mideyi rahatlattığı için mide rahatsızlıkları için birebirdir.
 • Sindirim sistemindeki düzensizlikleri giderir ve sindirimi kolaylaştırır.
 • Ülseri giderir ve beyine enerji sağlar. Kronik bronşiti önler. Tansiyon düşürücü rolü vardır.
 • İçeriğindeki zengin mineral yapısı ile pek çok kanserin önlenmesinde etkilidir.
 • Potasyum, kalsiyum, mineraller ve fosfor için kaynak niteliğindedir.
 • Sinir sisteminin sorunsuz çalışması, kalp kası dahil bütün kasların kasılmasında ve kanın pıhtılaşmasında önemli görev yapar.

DİKKAT:

Tanıtımı yapılan tüm ürünler ilaç veya ilaç yerine geçen tıbbi ürünler değildir. Bahsi geçen ürünler günlük tüketime uygun, tüketilmesi doktorlar ve tıbbi uzmanlar tarafından da önerilen bitkisel ve hayvansal gıda ürünleridir. Bahsedilen veya adı geçen hastalıklar için mutlaka tıbbi yardım almanız gerekmektedir. Ayrıca her ne kadar Erzincan tulum peynirinin tansiyonu düzenleyici etkisi olsa da içeriğindeki tuz miktarları değişkenlik gösterebilmektedir. Bu yüzden de yüksek tansiyon rahatsızlığı olanların tulum peyniri tüketirken dikkatli olmaları, peynir yedikten sonra bol su tüketmeleri gerekmektedir.

Erzincan Tulum Peyniri Markaları

Erzincan Tulum Peyniri Markaları
Erzincan Tulum Peyniri Markaları

Markalara örnek olarak, Has Gıda, Efendigil, Şavak, Topaloğlu, Akyazım, Kahramanoğlu, Hakiki Kemah Yayla Tulum Peynirleri, Erdal Evirgen Tulum Peyniri, Kemahlı Özeren Tulum Peyniri, Yurt Gıda, Akpınar Tulum Peyniri gibi markalar verilebilir.

DoguMark olarak kurucu ilkelerimizin başında en iyi ürünü en iyi fiyatlarla sizlere ulaştırmak geliyor. Bunun için uzun zamandır hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Firma misyonumuzda da belirtildiği gibi tüm ürünlerimizde olduğu gibi Erzincan tulum peyniri ürünlerimizde de organik sertifikasyon, doğallık, temizlik, güvenilirlik ve hijyen temel prensiplerimiz arasında yer alır.

Yüzlerce ürün ve marka arasından en iyi olanı sizler için seçiyoruz. En iyi ürünleri hakiki fiyatlarla, ücretsiz kargo avantajıyla sizlere ulaştırıyoruz. Erzincan’a ait diğer tüm yöresel ürünlerde olduğu gibi Erzincan tulum peyniri çeşitlerimiz de özenle incelenip seçilir. Organiklik, kalite, tazelik ve doğallık ön planda olup, 1.sınıf A kalite orijinal ürünleri sizlerin beğenisine sunuyoruz. Onlarca farklı çeşit ürünü yerinden seçip sizlere ulaştırıyor, zengin ürün yelpazemizle her damak zevkine hitap etmeyi başarıyoruz.

Sağlıklı gıdaya ulaşmanın oldukça zorlaştığı günümüzde bizler yeni bir çığır açıyoruz. En güzel çeşitlerini piyasadaki en güvenilir markalardan sizler için derliyor, farklı miktar, farklı içeriklerle hem bütçenize hem damak zevkinize en uygun şekilde tercihinize açıyoruz. Tüm ürünlerimizde belirlemiş olduğumuz kalite standartlarımızdan asla taviz vermiyor, ülkemizin en çok tercih edilen yöresel lezzetler marketini internet ortamınla sizlerle buluşturuyoruz. Bütün ürünlerimizde titizce hareket ederek katkısız, doğal, organik, GDO’suz olmalarını sağlayarak doğallık zincirinin kırılmadan sizlerin tüketiminize sunuyoruz.

Erzincan Tulum Peyniri Satış Satın Al

Erzincan Tulum Peyniri Satış Satın Al
Erzincan Tulum Peyniri Satış Satın Al

Hangi gıda ürününü alırsanız alın temizlik, hijyen, üretim koşulları, paketleme koşulları, ürün lezzeti, kalitesi gibi konulara mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra aldığınız gıda ürününün doğal ve organik olmasını tercih etmeniz hem kendinizin hem de sevdiklerinizin sağlığı açısından hayati önem taşımaktadır. Çünkü tıbbın bu kadar gelişmesine rağmen hastalıklar da bir o kadar artmış, uzmanlar bunun en temel gerekçesini sağlıksız gıdalara bağlamaktadır.

Gıda ürünlerinde güvenilir firmalar ve markalardan bir ürünü alırken karşınızda muhatap olabileceğiniz birilerini bulabilirsiniz. Ürün size ulaşıncaya kadar kargo ve nakliye süreçlerini ciddiyetle takip edebilirsiniz. Bunlar da ayrıca tercih sebebi olmalıdır. Firmamız bütün bu olanakları sizlere sağlamakta, satın alımını yaptığınız ürünleri kapınıza gelene kadar takip edebilmektesiniz.

Firmamız tedarik ve satışını yaptığı tüm gıda ürünlerinde olduğu gibi bu gıda ürününde de yukarıda bahsettiğimiz tüm koşullara titizlikle odaklanarak tüm müşterilerimize en iyi ürünü ulaştırmak, mükemmel bir alışveriş deneyimi yaşatmak için gerekli özeni ve gayreti göstermektedir.

Erzincan Tulum Peyniri Özellikleri

Erzincan Tulum Peyniri Özellikleri
Erzincan Tulum Peyniri Özellikleri

Özellikleri arasında ilk olarak belirtilmesi gereken tescilli bir lezzet olduğudur. 2000 yılında Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Patent Enstitüsü’ne başvuru yapmış ve Erzincan tulum peyniri Coğrafi Tescil Belgesi almıştır.

Erzincan yöresinde üretilen tulum peyniri %100 koyun sütünden yapıldığı için yüksek yağ oranına sahiptir. Kendine özgü lezzetiyle gönüllere taht kurmuş, üstün kalitesi ile kendini ön plana çıkarmış bir süt ürünüdür. Enerji değeri oldukça yüksektir. Kalsiyum, B2 ve protein yönünden çok zengin bir besindir. Örneğin 100 gr dana etinde bulunan protein miktarı yaklaşık 28 gram iken 100 gr Erzincan tulum peynirinde protein oranı 26 gramdır. Dolayısıyla et ile yaklaşık aynı değerlere sahiptir. Yağ oranı diğer peynir türlerine nazaran fazla olsa da bu, tamamen doğal olduğu için sindirimi kolay, tüketim için son derece faydalıdır. Süte nazaran sindirimi daha kolaydır. Ph oranını kontrol edebilme özelliğine sahip olduğu için diş yapısına da çok faydalıdır.

Erzincan Tulum Peyniri Toptan

Erzincan Tulum Peyniri Toptan
Erzincan Tulum Peyniri Toptan

DoguMark olarak bireysel müşterilerimize hizmet vermenin yanı sıra ticaret yapan müşterilerimize ve kurumsal ihtiyaçlara yönelik satışlarımız da mevcuttur. Toptan alımlarınızda fiyat iyileştirmeleri ve kargo işlemlerinde de çeşitli kolaylıklar sağlanmaktadır.

Kalite, lezzet, temizlik, hijyen gibi birçok gıda koşuluna dikkat ederek ürünlerimizi ulaştırdığımız ticari müşterilerimiz, kendi müşterilerine de en iyisini sunmanın avantajını yakalamaktadır. Dürüst ve doğru ticaret için doğru yerde olduğunuza emin olabilirsiniz. Yıllar içinde oluşturduğumuz yüzlerce mutlu müşteri portföyümüz arasına sizler de dahil olabilir, ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kurumsal müşterilerimiz sadece bu peynirinde değil kendi alanlarında ilgilendikleri ve satışını yaptıkları diğer ürünlere de ilgili Kategorilerimiz’den ulaşabilirler. Diğer Erzincan Ürünleri ve tüm yöresel ürünlerimiz için sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Toptan alımlarınız için iletişim sayfamızda yer alan müşteri destek hattımızdan yardım alabilir veya iletişim formumuz ile bizimle irtibat kurabilirsiniz. En lezzetli, en taze, en kaliteli bu özel peynir çeşitlerine en uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

Sunan: DoğuMark

Erzincan Tulum Peyniri Nasıl Yapılır?

Erzincan Tulum Peyniri Nasıl Yapılır?

Kendi yöresindeki köyler ve seçkin yaylalarından toplanan koyun ve keçi sütleri ile mayalanmaktadır. Koyunların sütü, Erzincan tulum peynirinde seçilerek kullanılır. Çünkü koyunun her zamanki sütü aynı değildir. Bu yüzden 20 Mayıs ve 20 Ağustos tarihleri arasındaki koyun sütü kullanılır. Gerek yağ oranı gerekse aroma tadı olarak bu tarihler arasındaki besinler daha iyi olmakta, peynirlerin daha lezzetli kıvam almasını sağlamaktadır.

İlk bahar aylarının gelmesiyle yörükler bölgedeki yaylalara göç eder. Günlük otlayan hayvanlar o günün akşamına sağılır ve aynı gün şirden mayası ile mayalanan süt, bez süzeklere konularak kelle peynir haline getirilir. Belli bir miktar kelle peynir bir araya getirilerek çuvallarda biriktirilir. Birkaç gün ters yüz edilerek bekletilir. Daha sonra büyük teknelerde tuzlanarak ezilir. Ezilmiş ve tuzlama işlemi tamamlanmış peynirler, süzülme ve mükemmel kıvam için bez çuvallarda bir süre dinlenmeye bırakılır ve derilere basılır. Deri, tulum peynirinin orijinal muhafazasıdır; fakat özel üretim bidonlarda da deriye yakın tat oluşmakta, taşıma, muhafaza işlemleri daha kolay yapılmaktadır.

Peynirler, deriler ve bidonlara basıldıktan sonra soğuk hava depolarına konur. Depolarda 90-120 gün arasında dinlendirilen peynirler, satışa sunulmak üzere çeşitli marketlere ve bölgelere sevk edilir. Hiçbir şekilde koruyucu içermez. Yani %100 doğaldır. Sütün mayalanmasında kullanılan şirden mayası, peynirin en önemli parçalarından birisidir ve bu da bölge halkı tarafından tamamen özel üretilir. Koyunun midesinden elde edilen şırdan ile yapılan bu mayada, tuz, dut, üzüm ve su ile şırdan salamura edilir. Daha sonra peynir suyu ilave edilerek maya hazırlanır. Daha sonra da her gün sütün mayalanarak peynir haline gelmesinde kullanılır. Yüzyıllardır geleneksel yöntemlerle üretim yapılmaktadır. Dolayısıyla hiçbir kimyasala yer verilmeden, her şeyiyle doğal bir peynir tüketiminize hazır hale getirilir.

Hazırlık zamanı 1 Gün 3 Saat 42 Dakika
Aktif Zaman 3 Gün 15 Saat 30 Dakika
Ek süre 6 Gün 15 Saat 23 Dakika
Toplam Zaman 11 Gün 10 Saat 35 Dakika
Zorluk Zor
Tahmini Maliyet ₺ 100

Malzemeler

 • Koyun veya keçi sütü
 • Şirden Maya
 • Tuz
 • Su

Araçlar

 • Bakraç
 • Kazan
 • Bezek
 • Tulum ( Deri ) veya plastik bidon

Talimatlar

 1. Koyun sütü alınız. Koyun Sütü Erzincan Tulum Peyniri
 2. Mayalayınız Şirden Maya Erzincan Tulum Peyniri
 3. Bezek ile süzünüz. Bezek Süzme Erzincan Tulum Peyniri
 4. Tuzlayınız. Tuzlama Erzincan Tulum Peyniri
 5. Muhafaza edilecek kaba koyunuz ve dinlendiriniz. Plastik Bidon Erzincan Tulum Peyniri

  Notlar

  Verilen talimatlar ve yapılan işlemler çok kg lı işlemler için geçerlidir.

  Erzincan Tulum Peyniri Fiyatları

  Erzincan Tulum Peyniri Fiyatları
  Erzincan Tulum Peyniri Fiyatları

  Tüm gıda ürünlerinde olduğu gibi Erzincan tulum peynirinde de fiyatlarda değişikliğe sebep olan pek çok etken vardır. Arz, talep dengesi, üretim koşulları, marka farklılığı, temizlik ve hijyen, kargo ve nakliye giderleri gibi birçok faktör fiyat dengesini oluşturulmaktadır.

  2020 yılı için 45-70 TL arasında değişen fiyatlar ile pazarlanmaktadır. Bizler tecrübe ve deneyimlerimiz eşliğinde belirtmek isteriz ki bu özel ürünlerde fiyatlara çok takılmadan temizlik, hijyen, kalite ve lezzet ön planda tutularak karar verilmelidir. Erzincan’da üretilen ve satışı yapılan her peynir hakiki Erzincan tulum peyniri değildir ve süt ürünlerinin zaten genel satış fiyatları her geçen gün yükselmektedir.

  Süt ve süt ürünlerinde ayrıca üretim, depolama, stok gibi birçok aşamanın dikkatle incelenmesi gerekir. Vatandaşlarımızın hakiki diye aldıkları pek çok üründe sıkça karşılaştıkları bidon kokusu, peynirin içinden çıkan yabancı maddeler ve cisimler gibi birçok olumsuz durumlar yaşanmaktadır. Sayfamızda tercihe sunduğumuz bütün ürünlerimizde ve Erzincan tulum peyniri çeşitlerimizde kaliteden kesinlikle taviz vermiyoruz. Sektörün en güçlü markalarıyla, en güçlü üreticileriyle iş birliği yapıyoruz. Ürünlerimizi farklı gramajlarda, en sağlıklı şekilde tercihe sunuyoruz. Kaliteden ödün vermediğimiz gibi daima uygun fiyat politikası sürdürüyor, en uygun fiyat avantajlarıyla karşınıza çıkıyoruz. Düzenlediğimiz indirimler ve kampanyalarla Erzincan tulum peyniri fiyatlarını çok daha cazip hale getiriyoruz.

  GörselÜrün AdıAçıklamaFiyatSatın Al
  1. Sınıf Tam Yağlı Hakiki Deri Erzincan Tulum Peyniri 1700-2000 g1. Sınıf Tam Yağlı Hakiki Deri Erzincan Tulum Peyniri 1700-2000 g Diğer Erzincan Tulum Peyniri … 125,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  1. Sınıf Tam Yağlı Hakiki Erzincan Tulum Peyniri 1850 g1. Sınıf Tam Yağlı Hakiki Erzincan Tulum Peyniri 1850 g Diğer Erzincan Tulum Peyniri ürünlerimiz … 115,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  1. Sınıf Tam Yağlı Hakiki Erzincan Tulum Peyniri 4850 g1. Sınıf Tam Yağlı Hakiki Erzincan Tulum Peyniri 4850 g Diğer Erzincan Tulum Peyniri ürünlerimiz … 270,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  1. Sınıf Tam Yağlı Hakiki Erzincan Tulum Peyniri 900 g1. Sınıf Tam Yağlı Hakiki Erzincan Tulum Peyniri 900 g Diğer Erzincan Tulum Peyniri ürünlerimiz … 60,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  1. Sınıf Yarım Yağlı Hakiki Erzincan Tulum Peyniri 900 g1. Sınıf Yarım Yağlı Hakiki Erzincan Tulum Peyniri 900 g Diğer Erzincan Tulum Peyniri ürünlerimiz … 62,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  Erzincan Tulum Peyniri 1 Kg AkpınarErzincan Tulum Peyniri 1 Kg Akpınar Diğer Erzincan Tulum Peyniri ürünlerimiz için tıklayınız. Erzincan Tulum … 65,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  Erzincan Tulum Peyniri 10 Kg Has GıdaErzincan Tulum Peyniri 10 Kg Has Gıda Diğer Erzincan Tulum Peyniri ürünlerimiz için tıklayınız. Erzincan Tulum Peyniri … 565,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  Erzincan Tulum Peyniri 1Kg Has GıdaErzincan Tulum Peyniri 1Kg Has Gıda Diğer Erzincan Tulum Peyniri ürünlerimiz için tıklayınız. Tulum Peyniri … 65,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  Erzincan Tulum Peyniri 2 Kg AkpınarErzincan Tulum Peyniri 2 Kg Akpınar Diğer Erzincan Tulum Peyniri ürünlerimiz için tıklayınız. Erzincan Tulum … 120,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  Erzincan Tulum Peyniri 2 Kg Has GıdaErzincan Tulum Peyniri 2 Kg Has Gıda Diğer Erzincan Tulum Peyniri ürünlerimiz için tıklayınız. Erzincan Tulum Peyniri … 120,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz

  Erzincan Tulum Peyniri Kilosu Ne Kadar?

  Erzincan Tulum Peyniri Kilosu

  Lezzeti, kıvamı, kalitesi ile diğer türlerden birkaç adım önde olan Erzincan tulum peyniri, 1-2-3-5-10-15-20-25 kg halinde, özel ambalaj, deri veya bidonlar halinde üretilmektedir. Aynı şekilde de satılmaktadır. 1850 gr gibi ara gramajlarda üretimi nadirde olsa çeşitli markalar tarafından müşteri memnuniyeti açısından yapılmaktadır.

  Vatandaşlarımız lezzetini test etmek için genelde 1 kg satın almaktadır. Damak tadına uyması ve beğenilmesi halinde 5-10 kg’lık paketler ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. 10 kg üzeri satılan ürünler genelde geniş aileler ve kurumsal müşterilerimiz tarafından satın alınmaktadır. Ağırlık arttıkça fiyat dengelemesi daha iyi duruma getirilmekte ve daha uygun kargo avantajı sağlamakta, kg fiyatı daha uygun duruma gelmektedir. Sitemizden yapacağınız alışverişlerde ücretsiz kargo avantajıyla alışverişleriniz çok daha ekonomik olmaktadır.

  Erzincan Tulum Peyniri Nereden Alınır?

  Erzincan Tulum Peyniri Nereden Alınır

  Her yöresel ürün tabi ki kendi yöresinden alınmalıdır. Ancak unutulmamalıdır ki aynı yörede üretilen her ürün hakiki değildir. Gerçek ürünü bulabilmeniz için yöreyi iyi bilmeli ve araştırmalısınız. Ayrıca tercih edeceğiniz markalar ve firmalarda kendini kanıtlamış güvenilir firmalar olmalıdır. Ürün kalitesi, üretim koşulları, hijyen ve temizlik en önemli unsurlardandır.

  Erzincan Tulum Peyniri Nedir?

  Erzincan Tulum Peyniri Nedir

  Koyun ve keçi sütünden yapılarak tulumlara ( deri içlerine ) basılan Erzincan yöresine ait peynir türüdür. Tam yağlı ve yarım yağlı çeşitleri bulunmaktadır.

   35,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  Önerilen Ürün
   60,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  Önerilen Ürün
   62,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
   65,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
   65,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  Önerilen Ürün
   115,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
   120,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
   120,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  Önerilen Ürün
   125,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  Önerilen Ürün
   270,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
   285,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
   565,00 KDV Dahil + Kargo Ücretsiz
  WhatsApp WhatsApp Destek