Yöresel Bakliyatlar; Ülkemizin birbirinden değerli ve verimli dört bir bucağında yetiştirilen, her yörenin kendine özgü coğrafi yapısı ve toprak kültüründen beslenen tüm bakliyat çeşitleridir. Üretim ve yetiştirilme süreçlerinde çok zorlu aşamalardan geçen değerli çiftçilerimizin el emeği geçim kaynağı olan katkısız, hormonsuz, ilaçsız birbirinden güzel bakliyatlarımız Online Mağazamızda hizmetinizde.

DAHA FAZLA OKU...

 

Yöresel Bakliyatlar
Yöresel Bakliyatlar

Nelerdir?

Yöresel Bakliyatlar Nelerdir
Yöresel Bakliyatlar Nelerdir

Tüm bakliyatlar elbette çok çeşitlidir. Ancak tam yöresinden alınan veya tercih edilen bakliyatlar daha sınırlıdır. Ayrıca yöresinde yetişen bakliyatlar daha lezzetli ve daha kalitesi olur.

Yörelerimizde yetişen bakliyatları sıralayacak olursak

  • Yöresel Bulgur ( Şüphesiz ki ülkemizin her yöresinde yetişen buğdaylar kaliteli ve iyidir. Ancak tercihimizi Gaziantep Araban Ovasından yana kullanıyoruz. )
  • Yöresel Kuru Fasulye ( Hemen hemen tüm illerimizde üretimi yapılan kuru fasulyede tercihimiz İspir Fasulyesinden yana. )
  • Yöresel Mercimek ( Üretim yoğunluğu ve kalitesi ile gözleri dolduran Gaziantep mercimeğinin yanı sıra Mardin / Kızıltepe mercimeğini de unutmamak gerekir. )
  • Yöresel Nohut ( İç Anadolu ve Akdeniz bölgemizde üretimi yaygın olmakla beraber Azkan Nohut / Uşak yöresini tercih ediyoruz.
  • Yöresel Pirinç ( Marmara ve Ege bölgelerimizde yoğun üretim yapılan pirinçte tercihimiz Edirne den yana.
  • Yöresel Mısır ( Akdeniz, Marmara ve Ege bölgesinde daha çok yetiştirilse de tercihimiz Karadeniz bölgesinden.

Fiyatları?

Yöresel Bakliyatlar Fiyatları
Yöresel Bakliyatlar Fiyatları

Tüm ürünlerde olduğu gibi yıl içerisindeki üretim hacmi, kalite ve tarımsal zorluklar fiyatlarla doğru orantılıdır. Her yörede yetiştirilen bakliyat kalitesine ve arz / talep dengesine göre fiyatlanmaktadır. Örnek olarak kuru fasulye birçok bölgede 10 TL ile başlarken ispir fasulyesinin fiyatı 50 TL civarında değerlenmektedir. Yöreye has lezzet ve aromalar ürüne değer katarken ayrıca aşırı talep ürünün fiyatında büyük rol oynamaktadır. Tüm bakliyatlara ait güncel fiyatlar bir alt kategorimizde detaylı olarak incelenmiş ve satışa sunulmuştur. İncelemenizi rica ederiz.

WhatsApp WhatsApp Destek